22 Ağustos, 2013

Dünya'nın en tatlı kedisi

İşte karşınızda RAKI!
Böyle isim mi olur diye düşünebilirsiniz, haklısınız da... Ben de ilk duyduğumda böyle düşünmüştüm :)
Ama ilk sahibi tarafından verilen bir isim olduğundan ve "Rakı" kendi adını bildiğinden değiştiremedik. Sonra da çok sevdik bu ismi, ona yakıştırdık ve de alıştık.

Bu tatlı ufaklık yaklaşık 2 yıldır bizimle. Başlangıçta kedilere olan ön yargımı öyle güzel yok etti ve kendini öylesine sevdirdi ki artık bir birey olarak evimizin bir parçası. 

Onunla birlikte hayvanlara olan sevgimiz arttı, artık her zamankinden daha hassasız.
Onunla birlikte aslında tüm canlıların bu dünyada yeri olduğunu tekrar hatırladık ve yıllardan beri kendimizi "düşünme yeteneği olan en üstün varlık insandır" şeklinde tanımlarken, artık kendimizi eskiden olduğu yerde görmemeye başladık... 
Bu tatlı kediciğe her baktığımızda, Dünya'daki her canlının eşit olduğu ve yaşama hakkı olduğu düşüncesini hatırlıyoruz.

O kadar akıllı ki, onu anlamayı öğrendiğinizde ve gözlemlediğinizde yaptıklarına inanamıyorsunuz.

Rakıcık, ismini seslendiğinzde yanınıza koşarak gelir.
Akşam evinizdeki ışıkları kapattığınızda yatma vakti olduğunu anlar ve sizden önce yatağa koşar en güzel yeri kapmak için :)
İşten eve geldiğinizde siz daha ayakkabılarınızı çıkarmadan etrafınızda dolanmaya başlar. Eğer yüz vermezseniz ayağınıza dokunur ve şımarık bir miyavlama duyarsınız. Ola ki eve her zamanki saatten geç geldiniz, işte o zaman yüzünüze bakmaz. Kapıdan içeri girenin siz olduğunuzdan emin olduktan sonra arkasını döner ve gider :)


Sabahları kalktığında herşeyden önce tırmalama ağacına gider ve sabah egzersizlerini yapar, iran kedileri bu konularda obsesif denebilecek kadar rutin severler.
Bir gün onu hoşunuza gitmeyen birşey yaparken gördüğünüzde ve ismini yüksek sesle söylediğinizde koşarak yanınıza gelir ve gönlünüzü almaya çalışırcasına ayaklarınızın dibinde türlü şebeklikler yapar, taklalar atar, yuvarlanır... Kızamazsınız :)
Her akşam iş dönüşü ilk yaptığımız onu banyoya alıp taramaktır. Bunu çok iyi bildiğinden ve taranmayı çok sevdiğinden sizi banyoya giderken takip eder ve herzamanki yerde yerini alır.

Onu çok seviyoruz ve uzun yıllar bizimle birlikte olmasını diliyoruz.
Sanırım bunca şeyi anlattıktan sonra, size buradan söyleyebileceğim son şey hemen bir tane edinmeniz olabilir. :)

Sevgiler...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...