06 Eylül, 2013

All Good Things with VICHY


Bu yazımda size, yıllardır kullandığım ve çok memnun olduğum VICHY ürünlerimden bahsetmek istiyorum.
Öncelikle hassas ve karma bir cilde sahip olduğumu söylemeliyim, bu yüzden mevsimsel olarak cilt durumuma göre yukarıdakilerden uygun olanı seçiyorum.

1. PURETE THERMALE EXFOLIATING CREAM : Aqualia thermal serisinin peeling ürünü. Tamamen hassas ciltler için üretilmiş bu peeling'i haftada bir kullanıyorum. Cildim ölü hücrelerden temizlenerek parlak bir görünüme kavuşuyor. Genelde sonbahar ve kış aylarında kullanmaya özen gösteriyorum.
2. NORMADERM NETTOYANT TRI-ACTIV : Bu ürünü özellikle yaz aylarında kullanıyorum. Karma bir cildim olduğundan yaz aylarında parlama ve gözeneklerdeki açıklık artıyor. Bu ürünün en sevdiğim yanı hem temizleyici hem de maske olarak kullanılabilmesi.
3. NORMADERM LOTION ASSAINISSANTE : Tri-activ maske sonrası kullandığım tonik. Hem gözenekleri sıkılaştırıyor hem de cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor. Yaz boyu kullandığımdan büyük boyu bitti, seyahat sırasında da yanıma aldığımdan bunu sizinle paylaştım :)
4. AQUALIA THERMAL APAISANT FORTIFIANT (Rich) : Zengin nemlendirici krem. Özellikle kış aylarında kurumuş cildi yağlandırmadan yumuşacık yapıyor.
5. AQUALIA THERMAL APAISANT FORTIFIANT (Light) : Yine aynı serinin light kremi. Özellikle yaz aylarında çok işe yarıyor. Makyaj altı için de zemin oluşturduğundan hem makyaj kalıcı hale geliyor hem de görüntüsü pürüzsüz oluyor.
6. PURETE THERMALE CREME MOUSSANTE : Her akşam işten geldikten sonra ve her sabah kalktığımda kullandığım ve asla vazgeçemeyeceğim temizleyicim. Harika kokusu ve köpüksü yapısı sayesinde çabucak yayılıp gözeneklerin içini dahi temizliyor. Tonik ve nemlendirici ile kullandığınızda tertemiz ve sağlıkla parlayan harika bir cilt yaratıyor.

Unutmadan söylemeliyim, VICHY ürünleri kozmetik değil bu sebeple sadece eczanelerden satın alabilirsiniz. Cilde dost ve güvenle kullanabileceğiniz ayrıca içeriğindeki termal su sayesinde cildinize sağlık katan harika bir ürün serisi. Buna bağlı olarak da fiyatı çok uygun değil. Ama konu cilt olduğunda bu benim çok umursadığım bir konu değil :)

Sevgiler...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...